دانشنامه فرزند

درمان سرماخوردگی در هفته یازدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم، قدم 165 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 75 کیلوگرم بوده و اکنون 74 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 25 آذر بوده. اکنون در هفته 11 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از یدوفولفیک، دمیترون (ضدتهوع)، مولتی پریناتال (مکمل رژیمی). بارداری قبلی و زایمان و سقط قبلی: نداشتم و اولین بارداریم هست. سوال من این است که من دو هفته است سرما خوردم و الان دکتر گفت خروسک گرفتم. دکتر قرص بتامتازون و آزیترومایسین تجویز کرده اینها ضرر ندارند برای بارداری؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

نه، مشکلی در رابطه با مصرف این داروها وجود ندارد. شما بهتره بیشتر استراحت کنید. از سوپ مرغ استفاده بکنید و مایعات گرم بیشتر مصرف کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...