دانشنامه فرزند

پرخاشگری کودک 8 ساله در خانه

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پسرم بیش از اندازه پرخاشگره، از دستش کلافه شدیم. 8 سالشه تازه خواهر دار شده یعنی 1 سالشه. سر هر چی داد میزنه، تهدید میکنه خودمو میکشم. ما طبقه پایین میشینیم مادر شوهرم طبقه بالا. بیشتر وابستگیش به اوناس چون وقتی به دنیا اومد ما خونه نداشتیم با اونا زندگی میکردیم. حالا که خونه داریم تو خونه نمیشینه. فقط رفتار آدم بزرگارو در میاره.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، چند دلیل باعث به وجود آمدن این رفتارها شده: - شکل های متفاوت واکنش که شما و خانواده پدری در برابر رفتارهای او داشته اید. - تولد فرزند دوم و نیاز او به محبت و توجه بیشتر از شما. - تنبیه، دعوا و هر واکنش شدیدی که شما داشتید نتیجه منفی بیشتری داشته. پس ناهماهنگی بین خودتان و خانواده پدری اش را در تربیت او کم کنید. به رفتارهای خوب او در طول روز توجه کنید و تشویقش کنید. این فکر که او بچه شری هست و باید تنبیه شود را کنار بگذارید. در طول روز با او بازی کنید، حرف محبت آمیز بزنید و تاکید کنید دوستش دارید و رفتارهای او را دوست ندارید. این راهکارهای کلی است. مشاوره دقیق، با توجه به شرایط ویژه در محیط خانه و شکل ارتباطات شما با همسر و فرزند دوم تان قابل ارائه است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...