دانشنامه فرزند

علایم زایمان زودرس چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سی و پنج ساله، ۴۹ ،۱۵۰، بیست و سه خرداد، سی و شش هفته و پنج روز، آهن روزی سه عدد، کلسیم و مولتی ویتامین، دو بارداری با سزارین، سقط نداشتم. سوالم اینه که زایمانهای قبلی در هفته سی و نه بوده یکی پارگی کیسه آب دیگری با درد، آیا ممکن است زود زایمان کنم به این علت که سومین حاملگیم هست؟ علایم آن چیست؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

علایم زایمان عبارتند از دردی که ریتمیک باشد یعنی چند ثانیه درد داشته باشید و چند ثانیه آرام شوید. هر گونه لکه بینی، کم شدن حرکات جنین، پاره شدن کیسه آب، معمولا اگر زایمان بعد از ۳۷ اتفاق بیفتد جای نگرانی وجود ندارد. معمولا تعداد زایمان بالا باعث سرعت در زایمان کردن میشود نه شروع زایمان.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «زایمان» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...