دانشنامه فرزند

درد شبیه قاعدگی در اوایل بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من تو هفته ۶ بارداری هستم، دل و کمر درد دارم که اذیتم می کنه. خیلی نمی تونم بشینم بیشتر باید استراحت کنم. می خواستم ببینم طبیعی این درد ها؟ دلم درد پریودی داره اما کمرم بیشتر عضله ها و نزدیک پهلو هام درد می کنه، و این که می خواستم بدونم اولین سونو گرافی رو تو چند هفتگی باید برم؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

دردی که شبیه درد پریود باشه و همراه با لکه بینی و خونریزی نباشه در اوایل بارداری طبیعیه توصیه به استراحت بیشتر، مصرف مایعات و اجتناب از کارهای سنگین می شه. در رابطه با سونوگرافی به نظرم هفته ی آینده انجام بدید که قلب جنین رو ببینید و مرحله ی دوم سونوگرافی حدودا هفته 11 باید باشه که غربالگری مرحله ی اول محسوب می شه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...