دانشنامه فرزند

رفتار ناپسند کودک با پدر و مادرش

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

پسر 8 ساله ای دارم که روابط اجتماعی خیلی پایینی داره. به کسی سلام نمیکنه جواب احوال پرسی رو درست نمیده. دوم اینکه فقط با من و پدرش با ادب رفتار نمیکنه، تو مدرسه و جایی که ما نیستیم همه از رفتارش راضی هستن نمیدونم چی کار کنم که از طرفی رفتارش اصلاح بشه و از طرفی زیاد حرمت بین ما شکسته نشه. ممنون میشم راهنماییم کنید.

پاسخ کارشناس:

مهسا صالح‌نجفی (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام و عرض ادب، روابط اجتماعی پایین و گریز از جمع می تواند ناشی از اعتماد به نفس پایین فرد باشد. بهتر است نقاط قوت فرزند تان را شناسایی کرده و او را به دلیل داشتن توانایی هایش تحسین کنید. می توانید در کلاس های مختلف تفریحی و یا کلاس هایی که دوست دارد ثبت نام کنید تا با جمع های متفاوتی آشنا شود. علت این که فرزندتان فقط با شما و پدرش رفتار صحیحی ندارد باید شناسایی بشود چون همان طور که می فرمایید فقط با شما رفتار صحیحی ندارد، پس علت این امر باید مشخص بشود. آیا از چیزی ناراحت هست؟ آیا شما توجه کافی به او نمی کنید؟ بعد از شناسایی علت این امر است که می شود با رفع اون علت، رفتار نادرست را اصلاح کرد وگرنه ذاتا فرزند بی ادب و ناسازگاری ندارید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...