دانشنامه فرزند

بهم ریختن نظم قاعدگی بعد از استفاده از قرص اورژانسی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 21 ساله هستم. قدم 158 سانتیمتر و وزنم 65 کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 26 آبان میباشد. طول دوره های قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 28 روزه بود ولی الان قاعدگی من به طول 6 ماه هست که کلا نامنظم شده و مدام لکه بینی و خونریزی دارم. 6 ماه پیش یک بار برای جلوگیری از بارداری، قرص اورژانسی که خانه بهداشت داده بود مصرف کردم و از اون به بعد خونریزی من قطع نمیشه. آزمایش چکاپ کامل و سونوگرافی دادم همه اینا سالم بود. داروهای مصرفی من، آهن و اسید فولیک 5 هست. کلا زمان هایی که خونریزیم به مدت 1 یا 2 روز قطع بود نزدیکی داشتم، جلوگیری نداشتم. قصد بارداری دارم ولی نمیشه به خاطر خونریزیم. چکار می تونم بکنم که خونریزیم قطع بشه و قاعدگیم منظم مثل قبلش بشه؟ لطفا راهنمایی کنید، ممنون از لطفتون.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

احتمالاً ریتم هورمون های زنانه شما کلاً به هم ریخته است اگر اخیراً چکاپ هورمونی انجام نداده‌اید بهتر است که زیر نظر متخصص زنان یک چکاپ هورمونی برای شما درخواست شود. می توانید از قرص های جلوگیری از بارداری به مدت دو دوره استفاده نمایید یعنی قرص جلوگیری روکین از روز اول خونریزی قاعدگی هر شب راس ساعت تا 21 شب مرتب استفاده شود و سپس یک هفته استراحت داده و مجددا بسته بعدی را شروع کنید. با مصرف این قرص احتمالاً لکه بینی ها برطرف خواهد شد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...