دانشنامه فرزند

قرص کلومیفن در چه مواردی تجویز می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۲ ساله هستم و پریود هام به طور عادی ۲۶، ۲۷ و ۲۸ روز هست، گاهی در اثر استرس یا فشار عصبی ۲۳ روز هم میشود. من به خاطر شرایط شغلی همسرم در ماه فقط دو هفته با یکدیگر هستیم، برای بارداری اقدام کردیم، با توجه به شرایط موجود دکتر به من گفتند اگر از روز ۱۰ تا ۱۸ پریود همسرم بودند قرص کلومیفن را از روز ۵ عادت مصرف کنم، این ماه همسرم تا روز ۱۴ هستند، مصرف قرص تاثیری دارد یا صبر کنم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

به نظر بنده اگر مشکل اختلال تخمک گذاری ندارید اصلا نیازی به مصرف قرص ندارید زیرا این دارو برای درمان اختلال تخمک گذاری است، فقط در هفته ای که همسرتان هست و موعد تخمک گذاری است یک شب در میان نزدیکی کنید، ولی اگر مشکل تخمک گذاری دارید طبق نظر پزشکتان و با همان دستوری که دادند مصرف کنید مشکلی ندارد که همسرتان تا 14 ام هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...