دانشنامه فرزند

داشتن نشانه های بارداری در دوران قاعدگی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۷ ساله ام، وزنم ۵۱ و قدم ۱۵۹ هستش. دوره های پریودم بعضی ماهها ۳۰ و بعضی ماهها ۳۲ هستش. داروهایی که تجویز کرده بودن فلوکونازول ۱۵۰، کرم واژینال لکورکس، ژل واژینال پوویدون آیداین، شیاف دیکلوفناک، قرص مفنامیک اسید، قرص سیپروفلاکساسین و قرص مترونیدازول ۲۵۰. من دو ماه پیش زمان تخمک گذاری نزدیکی داشتم ولی ماه بعدش پریود شدم، این ماه بعد از نزدیکی لکه خون دیدم بخاطر همین به دکتر مراجعه کردم و ایشون یه سری قرص و کرم و ژل واژینالی برام نوشتن که سه روز بعد از استفاده پریود شدم، ولی به مدت ۳ روز. دوره پریود من ۳۰ یا ۳۲ روزه هستش و ۷ روز کامل خونریزی دارم ولی چون این ماه ۳ روز پریود شدم و شدیدا سرگیجه و تهوع دارم از وقتی که داروها رو مصرف کردم، از چند نفر پرسیدم که گفتن اینا علایم حاملگی هستش و گفتن بعضی از خانمها با اینکه حامله هستن پریود هم میشوند، میشه منو راهنمایی کنید که با داشتن این علایم در این ماه و پریود شدن ۳ روزه احتمال حاملگی خارج رحم دارم؟ بعضی وقتها خیلی احساس تب میکنم بعضی وقتها هم سردم میشه و احساس شدید تشنگی هم دارم تهوع و سرگیجه صبحگاه و ظهر بیشتر کلافه میکنه، اینا علایم حاملگی یا از عوارض قرصهاست؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر حجم خونریزی زیاد و شدید بوده بارداری منتفیست، علائم گفته شده همگی می توانند از عوارض داروها از جمله مترونیدازول و فلوکونازول باشند، اما اگر اینطور نبوده و حجم خونریزی در مقایسه با همیشه کمتر بوده باید آزمایش خون برای کنترل بارداری انجام دهید. در مورد احتمال داخل یا خارج رحمی بودن هم نمیتوان قضاوتی کرد، خونریزی به تنهایی دلیلی برای خارج رحمی بودن نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 1 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...