دانشنامه فرزند

تا چه زمانی جنین و ضربان قلب جنین قابل رویت می باشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 دی اولین روز آخرین پریودم بوده امروز رفتم سونو گفت پنج هفته و دو روز کیسه حاملگی دیده شد، جنین نیست و گفت دو هفته دیگه برای سونو مجدد برم تا کی جنین تشکیل میشه؟ تا کی امکان سقط دارم؟

پاسخ کارشناس:

سارا خلیلی (کارشناس مامایی):

تا بیست هفتگی چنان چه جنین به هر دلیلی از بین برود سقط نامیده می شود. اگر نگران تشکیل نشدن جنین هستید باید گفت در پنچ هفتگی دستگاه سونو قابلیت تشخیص ساک بارداری را به تنهایی دارد و طی دو هفته آینده جنین و حتی ضربان قلب او قابل رویت خواهد شد. اگر در سونوی بعدی دو الی سه هفته بعد جنین رویت نشود احتمالا بارداری شما پوچ بوده و باید سقط شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...