دانشنامه فرزند

یک سال تلاش ناموفق برای باردار شدن بعد از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

خانمی 24 ساله هستم، 3 ساله ازدواج کردم و یک سال بعد ازدواج اقدام برای بارداری کردم که بعد یک سال با قرص کلومیفن و آمپول hcG باردار شدم ولی سقط شد، الان یک ساله دیگه هم می گذره ولی باردار نمی شم. خودم و شوهرم آزمایشات کامل دادیم مشکلی نداشتیم. به نظرتون مشکل چیه؟ خیلی نگرانم و استرس دارم.

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

شما با کاهش استرس می توانید بر مشکلات غلبه کنید. لطفا به پزشک مراجعه کنید و دوباره با روش کمک باروری باردار شوید، ولی این بار اصلا استرس نداشته باشید تا بارداری خوبی تجربه کنید. باید بررسی شود که سونو شما از نظر تخمدان ها نیز سالم بوده یا خیر.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بارداری مجدد» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...