دانشنامه فرزند

زمان دیده شدن قلب جنین در سونوگرافی واژینال

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 3 سال است که ازدواج کردم و بعد از یک سال و نیم تحت نظر حامله شده ام. تاریخ آخرین پریودم 1395/03/28 بوده و در 4.5 تا 5 هفتگی سونوی ترانس واژینال انجام دادم و گفتن ساک تشکیل شده است ولی قلب جنین نه. آیا برای تشکیل قلب جنین زود بوده است؟ در ضمن من لکه بینی به رنگ قهوه ای دارم و زمانی که خودم را خشک می کنم این لکه را می بینم و در موارد دیگر خیر. آیا بارداری من بارداری پوچ است؟

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

بله، در 4 الی 5 هفته قلب به وسیله سونو دیده نمی شود. شما هم اکنون در هفته 8 هستید، سونوگرافی مجدد انجام شود. علت لکه بینی به احتمال زیاد ناشی از خونریزی مختصر جفت می باشد که خود برطرف می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...