درمان سردرد در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۶ ساله هستم. قدم ۱۵۵ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۴ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۷/۸۰۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/5/16 بوده و اکنون در هفته ۳۱ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فرفولیک اسید، کلسیم دی و لوکسین است. یه پسر ۶ ساله دارم که طبیعی به دنیا آوردم بعد از اون یه سقط خودخواسته داشتم، قبل از تشکیل قلب جنین چون پسرم یکسالش نشده بود. پارسال هم بخاطر ای پی تو لوله چپ ۵ شب بستری شدم که با یه دوز دارو رفع شد. ۶ ماه جلوگیری کردم و الان یه بارداری کاملا سالم دارم. سوال من این است که برای سردرد دو روزه ام چه کار کنم؟ شیاف استامینوفن اطفال بذارم یا راه حل بهتری دارید؟ دو روزه افتادم تو خونه بخاطر سردرد.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

برای تسکین درد، فقط استامینوفن ساده میتونید، استفاده کنید. در ضمن باید با مراجعه به پزشک یا پایگاه بهداشتی فشارخون و میزان دفع پروتئین چک بشه که مشکلی نباشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان