علت به هم ریختن پریود در زمان اقدام به بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من دو سال و نیم قبل دو، سه ماه پریودم عقب افتاد که تشخیص تنبلی تخمدان دادند، دارو استفاده کردم دو، سه دوره و از آن موقع پریودهام هر ماه و فقط با دو، سه روز عقب جلو شده بود. یک ماه و نیم است اقدام به بارداری کردم. بار اول سر ماه پریود شدم اما این ماه بعد دو روز عقب افتادن آزمایش خون دادم منفی بود و یک بار هم بعد نه روز آزمایش دادم منفی بود و دکتر به مدت پنج شب دوفاستون روزی دو بار دادن، مشکل من چیست و چند روز بعد از مصرف قرص پریود میشوم؟ در ضمن 24 ساله ام و چهار سال و نیم ازدواج و یه پسر سه سال و نیمه دارم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

یکی از عوامل ایجاد تنبلی تخمدان، وزن بالا و مصرف غذاهای فست فود میباشد. پس اول این موارد و از بین ببرید. و دوم اینکه وقتی کسی برای بارداری اقدام میکند، بخاطر تغییرات هورمونی پریودهایش هم ممکنه جابجا بشه، که اگر برای یکی دو ماه باشه، مشکلی نیست. شما استرس نداشته باشید، برای منظم شدن پریودتون از دوفاستون و داروهای تجویز شده استفاده کنید، تا شش ماه دیگه اگر باردار نشدید برای درمانهای دیگه اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان