دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سی ساله هستم و دوازده هفته و شش روز دارم، به علت خونریزی و لکه بینی سونو انجام دادم و گفتن هماتوم دارم. دکتر آ اس آ برای آب شدن لخته و شیاف پروژسترون دادن ولی گفتن ممکنه خونریزی کنی. آیا رقیق کردن خون فایده ای دارد؟ و آ اس آ را باید استفاده کنم؟ بدون تحرک و خونریزی لخته چگونه دفع میشود؟

پاسخ کارشناس:

سمیرا طاهری (کارشناس مامایی):

شیاف پروژسترون باعث شل شدن عضلات رحم و حفظ بارداری میشه و آسپرین باعث رقیق شدن خون میشه که این کار از ایجاد لخته ی جدید جلوگیری میکند. لخته ی قبلی قرار نیست دفع شود فقط نباید گسترش پیدا بکند. حتما داروهاتون رو مرتب استفاده بکنبد تا از سقط پیشگیری بکنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان