دانشنامه فرزند

علائم بارداری با وجود آزمایش خون منفی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۹ سالمه، قدم ۱۵۹ و وزنم طی دوره های اقدامم که رژیممو کنسل کردم شده ۶۱، طول دوره هام بین ۲۸ تا ۳۰ روزه، پریودیم معمولا منظمه و اینم بگم که معمولا قبل پریودم به مدت یک تا دو روز ترشحات قهوه ای قبل پریود دارم. برای جلوگیری از کاندوم استفاده میکردیم و سومین ماه اقدامم بود. آزمایش قبل بارداریم سالم بود بار اول که اقدام کردم میدونم زود بود برای علائم اما میشه گفت با سردرد شدید و تکرر ادرار و نفخ و افت فشار و سردرد دایم شدید همراه بود اما یه هفته مونده به موعد پریودم دچار خونریزی شدم. دکتر گفت لقاح انجام شده بود اما بخاطر تنش عصبی که داشتی نتونست لانه گزینی کنه و دفع شد. ده روز خونریزی شدید داشتم و بعدشم که پریود شدم. خلاصه این ماه سوم بود که اقدام کردم، از چند روز بعد از اقدام درد زیر شکم و کمر داشتم، طوریکه اگه پنج دقیقه مینشستم یا راه میرفتم باید حتما دراز میکشیدم. هشت روز مونده به موعد پریودم بود که به مدت دو روز کمی ترشح قهوه ای و ترشح با رگه های خون دیدم. از علائمم میتونم به ترشحات خیلی زیاد و تکرر ادرار و نفخ و کمر درد بگم وقتی از موعد پریودم چهار روز گذشت ترشحاتم خیلی خیلی کم شد ولی دور نافم تیر میکشه و البته جواب آزمایش خونم منفی. دکترم گفت زود آزمایش دادی! دو هفته بعد از تاخیرم باز آزمایش دادم و باز هم منفی، دکترم گفت مبنا رو بر بارداری میزاریم چون هستن کسایی که بعد از یه ماه تاخیر نشون میدن الان بیست روز گذشته اما هنو پریود نشدم نفسم سنگین شده، (البته نمیدونم شاید چون پریود نشدم این حس و دارم اما خیلی سنگینم!) اینم بگم میل جنسیم کم شده و کمی نوک سینم حساس شده.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

علایمی که ذکر کردید هم در دوران بارداری و هم در دوران پریود دیده میشود. برای اطمینان از بارداری آزمایش خون انجام دهید و در صورت منفی بودن، بارداری منتفی میباشد. بدلیل استرسی که برای باردار شدن دارید این نامنظمی پریود به وجود آمده است. سونوگرافی انجام دهید و براساس آن درمان مناسب دریافت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 15 کاربر 4.4 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...