دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام خسته نباشید، پسرم 7 ساله است هیچ علاقه یا انگیزه ای برای درس و مدرسه ندارد. همش دنبال بهانه ایست که به مدرسه نرود و اصلا دقت روی مسائل درسی ندارد ممنون میشم اگر راهنماییم کنید. در ضمن در ازای رفتن به مدرسه همش جایزه از من درخواست میکنه. دنبال بهانه ای که معلم درس بهش یاد ندهد یا حروف که بهش یاد می دهد ننویسد بگذارن که فقط نقاشی بکشد خیلی زود خسته یا عصبانی میشه از درس. همش باید با مدارا رفتار کنیم که او لج نکنه یا از درس زده نشود.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

علائم زیر را در کودک تان بررسی کنید: - در انجام دستورهای چند مرحله ای مشکل دارد. مثلا "برو آشپزخونه کابینت سمت چپ رو باز کن از توی جاقاشقی، قاشق بیار" - فعالیت مستمر ندارد و مدام از این شاخه به آن شاخه می پرد. - کوچکترین چیزی حواس او را از تکلیف پرت می کند. - وسایلش را گم می کند. اگر این علائم در فرزندتان وجود دارد برای مشاوره حضوری با روانشناس اقدام کنید. دادن جایزه در این موارد راهگشا نیست و شاید مقطعی حاضر بشود که به کلاس برود، ولی چون باج دادن در قبال مسئولیتی است که وظیفه اوست پس توصیه نمی شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مدرسه» واقع در بخش «کودک» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان