دانشنامه فرزند

مصرف قرص ضد بارداری اورژانسی لونژیل
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام من از روز ۵ قاعدگی قرص سیپروترون کامپاند مصرف کردم بعد از ۶ روز از مصرف سیپروترون با همسرم رابطه محافظت نشده داشتم، بعد از حدود ۲۰ ساعت لونژیل ۱.۵خوردم (سیکلم ۲۷ الی۳۰روز هست) الان هشت روز از مصرف لونژیل میگذره پریود نشدم، سیپروترون را هم همان موقع دیگه قطع کردم؛ آیا احتمال بارداری هست؟

پاسخ کارشناس:

نسرین صفری (کارشناس مامایی):

این قرص را تا ١٢٠ ساعت بعد از نزدیکی می توان مصرف کرد. نگران نباشید به احتمال قوی شما باردار نیستید و در چند روز آینده پریود خواهیدشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...