دانشنامه فرزند

داروهای مجاز سرماخوردگی در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۶۳ سانتیمتر است وزن پیش از بارداری ام ۶۶ کیلوگرم بوده و اکنون ۷۲ کیلو گرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۱۱/۱۰. داروی مصرفی من عبارتند از فولیک اسید. یک بچه ۱۰ ساله دارم و سقط نداشتم. با قرص ال دی جلو گیری میکردم. زایمانم طبیعی بوده و الان تو هفته ۱۱ هستم برای سرما خوردگی در بارداری چه چیز هایی میتونم بخورم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

مایعات فراوان و غذاهای بدون سرخ کردنی و بدون ادویه استفاده کنید، ویتامین سی که در سبزیجات و میوه جات یافت میشود زیاد استفاده کنید، اگر آبریزش بینی دارید قرص لوراتادین شبی یک عدد استفاده کنید و اگر گلودرد چرکی دارید همراه با خلط از قرص سفکسیم ۴۰۰ روزی یک عدد تا یک هفته استفاده کنید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...