دانشنامه فرزند

ترک دادن عادت کودک به سینه مادر

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، پسر من 20 ماهشه به دلایلی از شیر گرفتمش، وقتی شیشه شیرشو میخواد بخوره حتماً باید سینه من رو بگیره و غیر اون گریه میکنه و نمیخوره. چجوری این عادت رو ترکش بدم؟ چون میخوام جاشو از خودم جدا کنم با این عادت نمیشه.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

سلام. وقت بخیر، محبت خود را غیر از زمان شیر دادن، با در آغوش گرفتن و بوسیدن نشان دهید. بازی های مناسب سن او را یاد بگیرید و با او بازی کنید. در زمان شیر دادن، لباسی که دسترسی او را به سینه شما سخت می کند بپوشید، دستانش را با محبت بگیرید و زمزمه های مهربان در گوشش بگویید. با اسباب بازی هایی دستان او را مشغول نگه دارید. اگر بی قراری کرد بدون واکنش شدید و عصبانیت، با لحن جدی بگویید «نه» در این شکل واکنش ها، ثبات قدم داشته باشید و صبور باشید. حدود 2 هفته تا یک ماه ترک این عادت طول خواهد کشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رفتار و کردار» واقع در بخش «نوپا» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...