دانشنامه فرزند

احتمال بارداری در دوران شیردهی چقدر است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ سالمه و الان ۷۳ روز از زایمانم میگذره که بعد از ۴۲ دور از زایمان من پریود شدم و تمام شد اما الان هنوز پریود نشدم خیلی نگرانم که حامله نباشم. من زایمانم طبیعی بوده و شیر خودم هم به پسرم میدم، آیا اینا باعث میشه که عقب بیوفته یا نه؟ البته معاینه هم رفتم گفتن که یه زخم در دهانه رحمم هست که سطحی من خیلی نگرانم و هنوز تست بارداری ندادم.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

امکان بارداری باتوجه به شیردهی شما خیلی کم است. نامنظم بودن پریود هم یکی بخاطر، شیردهی و تغییر هورمونها می باشد، و دیگر هم بخاطر زخم دهانه رحم، که احتیاج به درمان دارد. اگر برای بارداری نگران هستید، آزمایش خون یا بی بی چک استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...