دانشنامه فرزند

چه تعداد آمپول پروژسترون برای جلوگیری از سقط جنین لازم است؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۵ ساله هستم، قدم ۱۶۲ و وزنم ۶۴ کیلوگرم پیش از بارداری بوده و اکنون ۶۴ کیلو هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من تاریخ ۱۳۹۶.۱.۲۲ بوده. اکنون در هفته ۱۱ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، آ اس آ، پردنیدازول، آمپول پروژسترون، شیافت پروژسترون، آمپول هپارین و قرص لووکسین میباشد. بارداری قبلی که پوچ و قبلیش بدون قلب سقط شده. سوال من این است که روزی ۳ تا آمپول پروژسترون دارم تا کی ۳ تا ادامه داره؟ چون دیگه جا آمپول ندارم و اذیت میشم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

این مسئله ای میباشد که باید با پزشکتان مشورت نموده و از ایشان سوال بفرمایید. به هر حال این آمپولها برای پیشگیری از سقط میباشد با توجه به اینکه سابقه دو بار سقط نیز داشته اید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...