آیا آنتی بیوتیک به روی حرکت جنین تاثیر می گذارد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 25 ساله هستم. وزن پیش از بارداری ام 56 کیلوگرم بوده و اکنون 60 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 28 شهریور بوده. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص آهن. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، زایمان طبیعی داشتم. سوال من این است که عفونت شدید دارم دکتر بهم قرص سفکسیم داده، هر موقع میخورم بچم زیاد تکون نمی خوره خیلی هم خارش دارم زیردلمم درد میکنه.

پاسخ کارشناس:

ميترا بناءساعی (کارشناس مامایی):

حرکت بچه به داروی شما ارتباطی ندارد اما این آنتی بیوتیک میتواند شرایط رشد قارچ را مستعد کرده و باعث خارش شود. توسط پزشک متخصص ویزیت شوید تا در صورت ابتلا به قارچ داروی برای شما تجویز شود. حرکت بچه را بعد از خوردن غذا به مدت ۲۰ دقیقه کنترل کنید ۲ حرکت هم کافی میباشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان