مصرف داروهای گیاهی در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۶۰ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۶۰ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۰ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵.۱۱.۲۹ بوده. اکنون در هفته ۸ بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از قرص اسید فولیک ۱ گرمی. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، یک بار سقط به علت از کار افتادن قلب. من در سقط قبلی بدون اطلاع گیاهان کوهی که به عنوان دمنوش بود زیاد استفاده میکردم که وقتی جنین سقط شد خیلی ها گفتن شاید علتش همونا باشه. الان که مجدداً باردار هستم چند باری تو غذا یا ماست نعناع ریخته و استفاده کردم آیا خطر سقط مجدد وجود دارد؟ ضمن اینکه من هنوز سونوگرافی نداده ام.

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

خیر، نعناع مشکل نداره زعفران کمتر استفاده کنین و در سه ماهه اول از مواد گیاهی کمتر استفاده کنین. سونو رو حتما انجام بدین ۸ هفته هستین که بررسی ساک حاملگی و ضربان قلب هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان