دانشنامه فرزند

انجام سونوگرافی آنومالی به جای سونوگرافی ان تی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. وزن پیش از بارداری ام ۶۵ کیلوگرم بوده و اکنون ۶۸ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 26 دی بوده. اکنون در هفته 17 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، فولیک اسید و آ اس آ. بارداری های قبلی و نوع زایمان نداشتم و سقط های قبلی، 20 آبان. سوال من این است که سونوگرافی ان تی رو نگرفتم و الان می تونم سونوگرافی آنومالی رو انجام بدم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

بله، در این سن بارداری می توانید غربالگری مرحله دوم رو انجام بدید. شما که ان تی نرفتید غربالگری مرحله دوم 18- 15 هفته درخواست می شود که هم سونوگرافی انجام می شود، هم آزمایش خون. سونوگرافی آنومالی از هفته 18 تا 22 انجام می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...