دانشنامه فرزند

ریزش دیواره رحم بعد از فعالیت جنسی و ارضا شدن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

ده ساله ازدواج کردم و جهت بارداری بلافاصله بعد از اتمام قاعدگی اقدام کردم که با لکه بینی مواجه شدم. تست پاپ اسمیر هم سالم بوده.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

اگر لکه بینی تان تکرار نشود نیاز به اقدام خاصی نیست، خون قاعدگی ناشی از ریزش دیواره رحمی بوده، گاهی بعد از اتمام قاعدگی فعالیت های جنسی و ارضا شدن با ایجاد انقباضات رحمی موجب ریزش دیواره رحم و خروج خون اندک باقی مانده در رحم بصورت لکه بینی می شود که طبیعی است. اما اگر لکه بینی تکرار شود نیازمند مراجعه به پزشک و معاینه مجدد است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بیماری» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

آزمایشات

در حال بارگذاری ...