دانشنامه فرزند

راهکاری برای عادت کردن کودک به پرستارش

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

فرزندم نه ماهش این هفته تموم میشه و من باید از هفته آینده برم سر کار. در حال حاضر براش پرستار گرفتم یعنی از دیروز ولی به شدت به من وابسته هست و تا زمانیکه خودم هستم آرومه. خواستم راهنمایی بفرمایید تو این چند روز چه روشی رو پیش بگیرم که لطمه روحی نبینه و به پرستارش عادت کنه؟ فرزندم دختر هست و شیر خشک میخوره. امروز روز دوم هست که پرستارش اومده.

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

نه ماهگی اوج ترس از غریبه ها در کودکان است. یعنی نوزاد شما از هر چیز ناآشنا و جدیدی دچار اضطراب می شود و اشخاص غریبه را با روی خوش خیلی پذیرا نیست. اگر در کنار شما این چیزها و اشخاص تازه را تجربه کند و به واسطه شما (که فرد دلبسته او هستید) کم کم وارد ارتباط با آن ها شود، دلبستگی های جدید شاید رخ بدهد. از طرفی نیز کودکان به کسی یا جایی دلبسته می شوند که نیاز عاطفی آن ها را تامین کند. یعنی محبت ببیند، جواب لبخندهای او داده شود، با او بازی کند، او را در آغوش بگیرد وگرنه صرفا تامین نیازهای جسمی مثل غذا دادن، حمام بردن و ... نمی تواند عشق واقعی به کسی را در کودک ایجاد کند. بنابراین در این یک هفته فرصت شرایط تامین این نیازها را از طرف پرستارش "در کنار خودتان" فراهم کنید تا کم کم بتوانید از جمع 3 نفره تان خارج شوید. در کنار پرستار بازی و مراقبت نوزاد را دونفره انجام دهید، بازی کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «نگهداری و مراقبت» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...