آیا بعد از تخمک گذاری شانس دختر دار شدن دارم؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام، من 32 ساله هستم. قدم 160 سانتیمتر و وزنم 80 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 10 مرداد 96 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی معمولا 25 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری، از روش طبیعی یا کاندوم (خیلی کم) استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از، کلسیم دی، زینک، منیزیم و ویتامین دی. مدت زمان اقدام ما برای بارداری 0 است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: سال 93 دی ماه سزارین شدم سر پسرم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، فقط آزمایش دادم که همه چیز خوب بود. سوال من این است که میخوام واسه دختر دار شدن اقدام کنم. میخوام بدونم بعد از تخمک گذاری هم شانس دختر دار شدن دارم یا نه؟ چه روزایی بعد از تخمک گذاریم اقدام کنم؟ الان 5 ماهه که با کیت مشخص میکنم تخمک گذاریمو. رژیم غذایی و دارو و شستشو هم انجام میدم. ممنون.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

در کسانی که پریود نامنظم دارند، روزهای تخمک گذاری با کیت مشخص می شود. 36 تا 48 ساعت بعداز ظاهر شدن دو خط، تخمک گذاری رخ می دهد. شما باید روز ظاهر شدن دو خط و دو روز قبل از آن و همچنین 4 روز بعد از ظاهر شدن دو خط نزدیکی منظم داشته باشید. دوش واژینال با سرکه انجام دهید. رژیم غذایی جنسیت دختر را هم خودتان و هم همسرتان رعایت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان