دانشنامه فرزند

راهی برای جلوگیری اورژانسی در دوران شیردهی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 34 ساله هستم. قدم 156 سانتیمتر است و وزنم 70 کیلوگرم است، تاریخ زایمان من 95.10.21 بوده است. نوع زایمان من طبیعی بوده. شیردهی دارم. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کنیم. بارداری های قبلی و سقط های قبلی، ندارم. سوال من این است که غیر از روش طبیعی در صورت نیاز، دیگه چطوری به شکل اورژانس جلوگیری کنم که روی شیردهی تاثیر نداشته باشه؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

از روش های جلوگیری زیر 6 ماه بعد از زایمان، میتوان کاندوم، قرص های دوران شیردهی، آمپول 3 ماهه را نام برد. اگر روش طبیعی را انتخاب کردید در صورت اورژانس میتوانید از قرص های اورژانسی استفاده کنید که بر شیردهی تأثیر منفی ندارد. البته نباید از قرص های اورژانسی به طور مداوم استفاده کرد چون باعث اختلالات هورمونی می شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...