دانشنامه فرزند

جلوگیری از بارداری با استفاده از قرص های ضد بارداری
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۶ ساله هستم. قدم ۱۵۰ سانتیمتر است و وزنم ۵۶ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۹۵/۲/۱ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۲۵ روزه است. قاعدگی من منظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از قرص ضد بارداری به طور منظم استفاده می کنم. داروهای مصرفی من عبارتند از سیپروترون کامپاند، (قرص رواکاتان و اسپیرونولاکتان، تحت نظارت متخصص پوست) بارداری قبلی و سقط نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از، ۶ ماه قبل چکاب رفتم و مشکلی نبوده. سوال من این است که، من از قرص ضد بارداری استفاده میکنم به صورت مرتب می خواستم بدونم با این روش، میتونیم جلوگیری نکنیم یا نه؟ یا بازم روش امنی نیست؟ و یا چه روزایی در ماه امنیت بیشتری وجود داره که بتونم جلوگیری نکنم؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

اگر از قرص های ضد بارداری به صورت منظم یعنی 21 روز مصرف و 7 روز استراحت استفاده میکنید میتواند به عنوان روش ضد بارداری نیز محسوب شود. در اصل قرصی مثل سیپروترون کامپاند یک قرص برای پیشگیری از بارداری می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...