دانشنامه فرزند

ده سال تلاش ناموفق برای باردار شدن

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من پریودی های نامنظمی دارم، مثلا شاید 2 ماه به موقع پریود بشم بعد ماهه سوم خیلی طول بکشه تا بشم، بعدم که میشم انگار تلافی می کنه یه 40 روز و پریود هستم طوری که اولاش لکه بینی دارم بعدم مدت طولانی خونریزی کامل، تقریبا قبلش سردرد دارم تا بعد از چند روز که پاک میشم. 10 سالم هست که باردار نشدم خیلی عذاب می کشیم، خودمو شوهرم دلم میخواد ازش جدا بشم گناه داره. به نظر شما چیکار کنم؟ 24 سالمه.

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

علت های زیادی می تونه داشته باشه، شاید کیست، شاید اضافه وزن. باید با مراجعه به پزشک سونوگرافی انجام بدید و سطح هورمون ها اندازه گیری بشه، با توجه به سن تون که بالا نیست، راه های درمان زیاد هستش، استرس نداشته باشید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...