دانشنامه فرزند

آیا باروری به کمک روش IUI باعث ایجاد مشکل در جنین می شود؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من قدم ۱۵۵ سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام ۴۶ کیلوگرم بوده و اکنون ۴۷ کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در ۹۶/۱/۱۳ بوده. اکنون در هفته سوم بارداری هستم. داروهای مصرفی فقط فولیک اسید و بارداری و سقط نداشتم. سوال من ای است که، آیا با آی یو آی ممکن هست برای بچه مشکلی پیش بیاد؟ آخه میگن با کمک باروری ساک بچه تشکیل نمیشه و همینطور قلب.

پاسخ کارشناس:

مریم سعادتی (کارشناس مامایی):

خیر، iui موجب مشکل در جنین نمیشود و حتی سقط علتهای زیادی دارد که دلیلش انجام iui نمی‌باشد در iui فقط اسپرم کمی جلوتر در رحم یک خانم تزریق میشه.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...