دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله هستم. قدم ۱۷۰ سانتیمتر است و وزنم ۵۹ کیلوگرم است. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۳.۲۹ می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی ۳۱ روزه است. قاعدگی من تقریبا منظم است. جلوگیری طبیعی داشتم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتاگنوس روزی سه عدد و قرص پریناتال. مدت زمان اقدام ما برای بارداری ۳ ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی: نداشتم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از سونوگرافی لگن و آزمایشهای پیش از بارداری که نرمال بودن. سوال من این است که، ماه پیش از کیت تخمک گذاری استفاده کردم اما علائم تخمک گذاری که هر ماه دارم با مثبت شدن کیت هماهنگ نیست، یعنی اول علائم خفیف دارم مثل دل درد و کمر درد سینه درد خیلی خفیف و ترشح غلیظ (کلا فقط یک روز و یک دفعه در ماه ترشح دارم که اونم مثل سفیده تخم مرغه و با چشم مشهوده) و بعد از دو سه روز تازه کیت مثبت شد این ماه هم همین اتفاق داره تکرار میشه، من به کدوم باید توجه کنم؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

سلام، این اتفاقات طبیعی است یعنی علاِیم تخمک گذاری تا شروعش سه، چهار روز زمان میبره و وقتی تخمک گذاری در حال انجام باشه کیت مثبت میشه یعنی وسط سیکل قاعدگی، پس بدون استرس یک شب در میان بخصوص زمانی که علاِیم تخمک گذاری دارید و کیت مثبت شده است برای بارداری اقدام کنید. علائمی که گفتید شروع تخمک گذاری هستش و طبیعیه که چند روز بعدش که تخمک گذاری در حال انجام هستش کیت مثبت میشود. یعنی تخمک گذاری در بازه زمانی سه، چهار روزه وسط سیکل قاعدگی اتفاق میافتد. اگر برای بارداری میخواهید اقدام کنید یک شب در میان و شبی که کیت مثبت شده تا دو روز بعدش زمان دارید اقدام کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مقالات

پاسخ کارشناسان