دانشنامه فرزند

احتمال چسبندگی و گرفتگی لوله های رحم بعد از سقط جنین

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ٢٩ سالمه و همسرم ٣١. به مدت پنج ساله ازدواج کردیم. هر دو با تشخیص پزشک مربوطه سالم تشخیص داده شدیم. آبان ٩٤ دقیقا یک ماه بعد از عکس رنگی باردار شدم، به دلیل عدم تشکیل قلب سقط طبیعی شد. الان هفت ماه از سقطم می گذره و پنج ماه که شروع به اقدام کردیم ولی متاسفانه هیچ خبری نیست. در صورت عدم مشاهده علائم عفونت آیا احتمال چسبندگی و گرفتگی در لوله های رحمی بنده هست یا خیر؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

تنها عفونت باعث چسبندگی نمی شود، عوامل دیگر نیز در عوامل چسبندگی نقش دارد. چون عکس رنگی شما سالم بوده پس شما چسبندگی ندارید. لطفا استرس و نگرانی را از خود دور کنید بعد اقدام به بارداری کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...