دانشنامه فرزند

برای درد و انقباضات در هفته بیست و یکم بارداری چه کاری باید انجام داد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

هفته ۲۱ و سه روز بارداری هستم، سن خودم هم ۲۷ و وزنمم ۸۹ کیلو هست. بارداری دوم و بارداری اول در هفته شش سقط شد. حرکات جنین رو حس می کنم اما زیر شکمم دردی مثه درد دوران پریودی حس می کنم دل پیچه مانند و خفیف نگرانم و اینکه لکه بینی ندارم. داروهای مصرفیم، آسپرین، قرص fefol، کلسیم و لووکسین استفاده میکنم. شکمم حالت انقباض داره.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

برای انجام سونوگرافی جهت بررسی طول سرویکس یعنی دهانه رحم به پزشک مراجعه کنید. بیشتر استراحت کنید و فعلا نزدیکی را متوقف کنید. نگران نباشید. با توجه به حالت انقباض حتما در اولین فرصت به پزشکتان مراجعه کنید. انقباضات دوران بارداری برخی بی خطر و کاذب بوده و برخی جدی و نشانگر تهدید به زایمان زودرس. برای تشخیص نوع انقباضات به پزشک مراجعه کنید تا برمبنای شرایط تان تصمیم گیری شود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «علایم و مشکلات» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...