دانشنامه فرزند

آیا قرص اورژانسی روش مناسبی برای جلوگیری می باشد؟
پاسخ کارشناس

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بیست و هشت سالمه و طی چهار پنج سال گذشته به طور مدام از قرص اورژانسی استفاده میکنم. آخرین پریودم چهارده بهمن بوده، بیست و پنج بهمن رابطه داشتم اما منی فقط روی آلت ریخته شد و داخل نرفت هفتاد و دو ساعت بعد دو عدد قرص اورژانسی استفاده کردم و همون شب باز رابطه محافظت نشده داشتم با توجه به اینکه سیکل ماهانه ام بیست و هفت روزه س امروز بیست و نه روز از آخرین پریودی و پونزده روز از مصرف قرص میگذره اما پریود نشدم آیا احتمال بارداری وجود داره؟ با اینکه بارها در طول سال به همین روش از قرص اورژانسی استفاده کرده ام؟ آیا ممکنه قرص اورژانسی به دلیل مصرف تقریبا ماهانه اثر بخشی خود را از دست داده باشه؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

برای اطمینان از باردار بودن تست بارداری انجام دهید تا به صورت قطعی مشخص شود. توصیه میکنم به عنوان روش پیشگیری از بارداری از روش اورژانسی اصلا استفاده ننمایید چون به تخمدانها آسیب زیادی وارد میکند و شما فقط مجازید 4 بار در سال از این روش استفاده کنید. عوارض این قرصها اختلال در روند پریودی میباشد که یا با دیرکرد زمان قاعدگی یا با افزایش طول دوره قاعدگی و بهم ریختن زمان آن می باشد.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مادر» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 2 از 5 می‌باشد.

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...