دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من تنبلی تخمدان داشتم تحت نظر بودم که دکتر هر ماه آمپول میزد، ماه قبل گفت تخمدانات بسیار عالین اما هنوز باردار نشدم. دکتر گفت این ماه اگه باردار نشی این ماه عکس رنگی میگیرن. سوال من اینه چرا من یه هفته یا گاهی حتی دو هفته قبل از پریودی کمر درد و دل درد تیکه تیکه دارم و متوجه میشم که میخوا پریود بشم؟ سوال بعدیم اینه عکس رنگی چه جوری؟ آیا تو ایام پریودی باید انجام بشه؟ و اینکه میگن دو ماه بعد عکس رنگی اگر باردار نشی دیگه باردار نمیشی حقیقت داره؟

پاسخ کارشناس:

الهام جوانشیر (کارشناس مامایی):

درد یک هفته قبل پریود طبیعی هست و بخاطر آزاد شدن تخمک هست که دل درد دارید، ولی از لحاظ عفونت هم بررسی بشین. زمانش بهتر هست یک هفته بعد شروع پریود باشه و قبل تخمک گذاری و حتما نزدیکی محافظت شده داشته باشین که باردار نباشین و اینکار با اشعه x و ماده حاجب رنگی هست که داخل لوله های فالوپ هست و انسداد بررسی میشه قبلش یک مسکن بخورید خوب هست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آمادگی جسمانی» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان