دانشنامه فرزند

بهترین زمان انجام اولین سونوگرافی

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

بنده ۲۳ سالمه و یک سال پیش سابقه سقط در ۶ هفتگی داشتم، الانم هم در هفته ۵ بارداری هستم. ترس از سقط مجدد دارم و گاهی اوقات دل دردی شبیه به دوران قاعدگی دارم، آیا باز هم امکان سقط وجود دارد؟ در ضمن همسرم هم واریکوسل نوع ۳ داشت که ۵ ماه عمل کرده است. اولین سونوگرافی رو کی باید انجام بدم؟ لکه بینی هم ندارم در واقع من امروز ۵ هفته و ۲روزمه.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سقط در سه ماهه اول اتفاق رایجی است و احتمال تکرار آن بسته به عامل ایجادکننده اش دارد. در اکثریت موارد احتمال تکرار نزدیک به صفر است. زیر دل درد بدون لکه بینی نیز در هفته های ابتدایی بارداری طبیعی است. استراحت کرده و از فعالیت های سنگین و نزدیکی اجتناب کنید. اگر دل دردتان شدید و مداوم و یا با لکه بینی همراه شد سریعا به پزشک مراجعه کنید. اولین سونوگرافی را چند روز پس از اتمام هفته ششم یعنی در اواسط هفته هفتم در یک مرکز سونولوژی معتبر انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...