دانشنامه فرزند

تنگی نفس و تپش قلب در هفته بیست و یکم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم. قدم ۱۷۵ سانتیمتر است و وزن پیش از باردای ام ۷۹ کیلو گرم بوده و اکنون 80 کیلوگرم هستم. اکنون در هفته 21 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از ویتامین d، آهن و ویتامین مخصوص بارداریه. کورتاژ داشتم. سوال بنده اخیرا دچار تنگی نفس و تپش قلب و عدم تعادل شدم.

پاسخ کارشناس:

زیبا طالبی (کارشناس مامایی):

تنگی نفس در بارداری تا حدی طبیعیست اما چون امکان معاینه شما وجود ندارد حتما به یک متخصص قلب و عروق مراجعه کنید تا صدای قلب و ریتم تنفس سمع شود و اینکه شما فقط ۱ کیلو تا هفته ۲۱ اضافه کردید که وزنگیری مناسبی نیست بیشتر از حبوبات تخم مرغ انواع گوشت انواع مغز و لبنیات پرچرب استفاده کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه دوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...