دانشنامه فرزند

درمان درد معده در هفته دوازدهم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 29 ساله هستم، قدم 161 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 52 کیلوگرم بوده و اکنون 53 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 95/9/2 بوده. از رانیتیدین، ب 6 و اسید فولیک استفاده می کنم. یک بارداری سالم با سزارین داشتم. برای تسکین معده درد در این دوران چه کنم با داشتن سابقه معده درد؟

پاسخ کارشناس:

مریم زردشت (کارشناس مامایی):

معده درد از شکایات شایع دوران بارداری است و علت آن تغییرات هورمونی می باشد که روی اسید معده اثر می گذارد. دستورات خانگی برای درد معده شامل: عدم مصرف غذاهای پرچرب و پر ادویه و نوشابه و فست فود و غذاهای آبکی، همچنین مصرف مواد غذایی تازه، کاهش حجم غذا در هر وعده و افرایش وعده های غذایی در یک روز، به علاوه یک ورزش ملایم به این صورت که بعد صرف غذا دستها را قلاب کرده و به آرامی به بالای سر برده و در همین حین تنفس به صورت دم است و سپس دستها را به آرامی باز کرده و در همین حین بازدم انجام می دهید. در صورت عدم بهبودی با رعایت موارد فوق، به پزشک مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه اول» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...