دانشنامه فرزند

مدت زمان پیاده روی در هفته سی و ششم بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 26 ساله هستم. قدم 151 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 43 کیلوگرم بوده و اکنون 51 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 4 شهریور بوده. اکنون در هفته 36 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از مولتی ویتامین، فولیک اسید و لووتیروکسین 1 میلی گرم. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، نداشتم. سوال من این است که من خواستم ببینم از کی پیاده روی رو باید شروع کنم؟ و اگه میشه در مورد مدت زمان پیاده روی در هر بار منو راهنمایی فرمائید. و در هنگام شروع درد زایمان چیکار باید کر؟

پاسخ کارشناس:

مهدیه سیل‌سپور (کارشناس مامایی):

پیاده روی از ابتدای بارداری میتوستید داشته باشید، ولی اگر بخاطر زایمان طبیعی میپرسید، هر روز، به مدت یک ربع الی نیم ساعت میتوید پیاده روی آروم داشته باشید، ضمن اینکه با مراجعه به ماما یا مراکز مشاوره بارداری، ورزش های مخصوص و یاد بگیرید و تمرین کنید. برای کسانی که زایمان اولشون هست، شروع دردها تا خروج بچه، حداقل پنج ساعت وقت دارید، پس استرس نداشته باشید، وقتی دردها به زیاد شد، یا علائم پاره شدن کیسه آب، یا کم شدن حرکات جنین و داشتید، با پزشکتون هماهنگ کنید و به بیمارستان مراجعه کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «سه ماهه سوم» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 2.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...