دانشنامه فرزند

درمان عفونت قارچی و عفونت داخلی در بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 30 ساله هستم. قدم 155 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 74 کیلوگرم بوده و اکنون 80 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 10 آذر بوده. اکنون در هفته 24 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از فروس سولفات، pregnacare. بارداری قبلی و نوع زایمان و سقط قبلی، نداشتم. سوال من این است که در هفته 22 بارداری 4 اردیبهشت سرکلاژ شدم و با موفقیت انجام شد. دکترم سی عدد شیاف سیکلوژست بهم داد که فقط ده عدد تونستم تهیه کنم، بقیش ایرانی و سی عدد آموکسی سیلین. سوال من اینه، طرز گذاشتن شیاف ها چطوری باشه، پاهامو بالا بگیرم؟ به پشت بخوابم؟ چون که احساس میکنم با میشه میاد بیرون بعد خارش میگیرم، بعضی اوقات خارش زیاد میشه، از کجا بفهمم عفونته یا حساسیت؟ با توجه به اینکه نه ترشح نه سوزش ندارم.

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بهتر است شیافها را از مقعد داخل کنید تا عوارض دارو کمتر شود. در حال خوابیده شیاف را استفاده کرده و حداقل تا یک ساعت پس از مصرف دارو بلند نشوید نیازی بالا بردن پاها نیست. شیاف پروژسترون 400 جایگزین سیکلوژست خارجی میباشد. برای رفع خارش که احتمالا قارچ میباشد از قرص داخلی کلوتریمازول هر شب تا یک هفته واژینال مصرف نمایید.

هشدار: پاسخ فوق توسط کارشناس سامانه و با توجه به اطلاعات درج شده در پرونده کاربر می‌باشد. این مشاوره مختص به این کاربر است، توصیه آن به دیگر کاربران بدون بررسی شرایط صحیح نیست. در این زمینه لطفاً ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «مشکلات بهداشتی» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

مطالب پلکان

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...