دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی بعد از مصرف قرص اورژانسی چقدر طول می کشد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من چند روز مونده به پریودم نزدیکی محافظت نشده داشتم، همون موقع قرص اورژانسی هم خوردم اما الان که وقت پریودم بود، پریود نشدم، خیلی نگرانم، یعنی الان باردارم؟ اگه این تاخیر به خاطر قرصه تا چند وقت باید منتظر بمونم تا پریود بشم؟

پاسخ کارشناس:

سمیه حاجبی (کارشناس مامایی):

سلام، اگر پریودهای منظم دارید زمانی که نزدیکی داشتید احتمال تخمک گذاری کم بوده، در ضمن با استفاده از قرص اورژانسی زمان پریودتان به هم می خورد، تا یک هفته پس از مصرف قرص صبر کنید پریود می شوید. احتمال بارداری در شما کم است پس استرس نداشته باشید تا پریود شوید. اگر بعد از یک هفته پریود نشدید تست بدهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «روابط» واقع در بخش «خانواده» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

بیماری‌ها

در حال بارگذاری ...