دانشنامه فرزند

در بارداری از چه دارویی برای حساسیت می توان استفاده کرد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من در هفته 22 بارداریم هستم. 2 روز هست که عطسه و علائم آلرژی شدید دارم. عطسه به تعداد زیاد و خلط و ترشح بینی زیاد، چون سابقه آلرژی از بچگی داشتم و همیشه معمولا در فصل بهار و پاییز داروی ضد حساسیت استفاده کردم برام اتفاق عجیبی نیست ولی نمی دونم می تونم دارو مصرف کنم یا خیر و اینکه چه دارویی؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

سلام. بله، برای حساسیت داروهای کم خطری وجود دارد که در دوران بارداری می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند اما تجویز دارو فقط به عهده پزشک شماست. پس به پزشک ناظر بر پرونده بارداری تان مراجعه کرده و از خود درمانی پرهیز کنید. ایشان با معاینه دقیق شما و آگاهی از شرایط شما بهترین درمان و کم خطر ترین داروها را برای تان تجویز خواهند نمود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...