دانشنامه فرزند

آیا با یک لوله رحمی هم می توان باردار شد؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۲ ساله هستم. قدم ۱۶۴ سانتیمتر است و وزنم ۷۲ کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ ۲۹ فروردین می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی منظم نیست هر بار چند روز عقب می افتد، بعضی اوقات هم منظم و ۳۰ روزه است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم و دو ماه اخیر به خاطر داشتن کیست قرص جلوگیری سیپروترون مصرف کرده ام (در حال حاضر کیست ها رفع شدند). داروهای مصرفی من عبارتند از، تیروکسین، متفورمین و فولیک اسید. مدت زمان اقدام ما برای بارداری از این ماه شروع کردیم. یک سزارین داشتم که به علت میکروسفالی فوت شده و یک خارج از رحم که لوله چپم برداشتن. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از در سونو فقط تنبلی تشخیص داده شده و عکس رنگی هم گرفتم گفتن این یکی لولم بازه و مشکلی نیست. سوال من این است که، من تنبلی دارم ولی هر ماه پریود میشم و قصد بارداری دارم دکترم بهم داروی کلومیفن و لتروزول نداد گفت چون سابقه خارج از رحم داری نمیتونی از این داروها مصرف کنی بهم متفورمین داده روزی دو تا آیا با این دارو امکان داره باردار بشم؟ آخه یکی از لوله هامو برداشتن واسه بارداری خارج از رحم آیا با یه لوله امکان بارداری هست؟ و اینکه میتونم ویتامین ایی مصرف کنم واسه تقویت تخمک؟ چه مقدار؟ آیا داروی دیگه ای هست که من بتونم مصرف کنم و زودتر به روش طبیعی باردار بشم؟

پاسخ کارشناس:

نادیا بازرگان (کارشناس مامایی):

بله، با یک لوله امکان باروری وجود دارد مخصوصا اینکه چک شده و گفتند باز هست. استرس را از خودتان دور کنید و سعی کنید در روزهای تخمک گذاری هر شب نزدیکی داشته باشید و همچنان متفورمین را ادامه دهید. خوردن ویتامین E یک روز در میان مشکلی ندارد. ترجیحا ورزش و رژیم جهت لاغرتر شدن کمک به رفع تنبلی تخمدان میکند.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «ناباروری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 3 کاربر 3.7 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...