دانشنامه فرزند

تاخیر در قاعدگی بعد از مصرف قرص دوفاستون

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 24 ساله هستم. قدم 159 سانتیمتر است و وزنم 63 کیلوگرم است، اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 6 اردیبهشت 96 می باشد. طول دوره های قاعدگی من یا به عبارتی فاصله اولین روز شروع قاعدگی تا اولین روز شروع قاعدگی بعدی 30 روزه است. قاعدگی من نامنظم است. معمولا برای جلوگیری از بارداری از روش طبیعی استفاده می کردیم. داروهای مصرفی من عبارتند از دوفاستون. مدت زمان اقدام ما برای بارداری دو ماه است. بارداری های قبلی و نوع زایمان و سقط های قبلی، ندارم. سونوگرافی ها و آزمایش های انجام شده عبارتند از اینکه من تنبلی تخمدان دارم. از زمانی که مجرد بودم من تنبلی تخمدان دارم برای همین دکتر برام دوفاستون تجویز کرده بودن برای سه ماه. سه ماه مصرف کردم ماه چهارم اقدام به بارداری داشتم که دوباره دو هفته بعد از پریود قبلیم پریود شدم. بعد از این پریودم دوباره اقدام به بارداری داشتم که الان روز سی و یک قاعدگیم هست و هنوز پریود نشدم. چند روز پیشم سرگیجه داشتم و نوک سینه هام درد میکرد، الان درد سینه دارم همچنان. مشکل اینجاس که نمیدونم باردارم یا دوباره تنبلی تخمدان نمیذاره پریود بشم. بی بی چکم منفی بود. قبلا دوفاستون مصرف میکردم یه چند ماهی پریودم منظم میشد. به نظرتون مشکلم چیه؟ چیکار کنم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

برای باردار شدن با تخمدان پلی کیستیک، باید از داروهای تحریک تخمک گذاری استفاده کنید. دوفاستون باعث منظم شدن پریود میشود. برای اطمینان از بارداری یا عدم بارداری، آزمایش خون انجام دهید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «فکر می کنم باردارم!» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 2 کاربر 3 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...