مشکل استفاده نکردن اسید فولیک در دوران بارداری

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۲۳ سالمه قدم. ۱/60 وزنم. ۷۸ وزن اکنون را هنوز نگرفتم. اولین روز. پریودیم ۱۷ بهمن بوده و الان هفته ۱۱ بارداریم. دارو شیاف فرتیژست استفاده میکنم اوایل بارداری لکه بینی داشتم. آخرین روز پریودیم ۲۴ بهمن بوده. بارداری اول و سقط نداشتم. اسید فولیک نخوردم. آیا مشکلی پیش میاید از ماه سوم خوردم؟

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

مصرف قرص اسید فولیک از 3 ماه قبل از بارداری و تا 3 ماه اول بارداری الزامی می باشد و بعد از آن قرص اسیدفولیک قطع میشود و به صورت ترکیبی با آهن یا مولتی ویتامین تجویز میشود. مصرف آن از این زمان بهتر از مصرف نکردن آن می باشد. مصرف اسید فولیک را تحت نظر پزشک، شروع کنید.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «بایدها و نبایدها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان