دانشنامه فرزند

بازه باروری در سیکل 28 روزه چه زمانیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من ۳۰ ساله، قدم ۱۶۴ وزنم ۹۵. در تاریخ ۱ خرداد ۲۸ روز اوایل دو روز لکه بینی داشتم به تجویز دکتر اینوفولیک خوردم و این ماه سر تاریخ بدون لکه بینی بود، جلوگیری از بارداری با کاندوم و 4 ماهه در حال اقدام هستم. سونوگرافی و آزمایش های لازم دادم و هیچ مشکلی نبوده اما هنوز باردار نشده ام ماه پیش روز ۱۴ رفتم دکتر، دکتر گفت تخمک داره آزاد میشه تا ۴ شب یک شب در میون رابطه داشته باش، اقدام کردم دو روز بعد ترشح زیاد سفید رنگ با رگه های صورتی از من خارج شد دقیقا ده روز بعد از رابطه سه روز لکه بینی قهوه ای روشن داشتم، حالت تهوع داشتم، کمرم و واژنم درد میکرد اما سر تاریخ پریود شدم با خونریزیه زیاد ولی فقط سه روز بود. پودر اینوفولیک هم هر روز میخورم حالا سوالم اینه اگه پریودم سه روزه است و دوره هام ۲۸ روزه بازم تخمک گذاری در فاصله ۱۲ تا ۱۸ دوره است؟

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

در سیکل ۲۸ روزه روز تخمک گذاری برابر با روز ۱۴ سیکل است. بازه باروری یعنی زمانی که در آن نزدیکی با احتمال زیادم منجر به بارداری خواهد شد از روز ۱۲ سیکل تا روز ۱۶ سیکل خواهد بود.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...