آیا راهی به جز سونوگرافی برای تعیین جنسیت جنین هست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

من 27 ساله هستم. قدم 164 سانتیمتر است و وزن پیش از بارداری ام 53 کیلوگرم بوده و اکنون 56 کیلوگرم هستم. اولین روز آخرین قاعدگی من در تاریخ 11 اردیبهشت 96 بوده. اکنون در هفته 16 بارداری هستم. داروهای مصرفی من عبارتند از، آهن، ویتامین د 3، و امگا 3. بارداری های قبلی و سقط های قبلی: نداشتم. سوال من این است که: در هفته دوازدهم بارداری دکتر جنسیت جنین را به صورت احتمالی گفت پسر، میخوام بدونم آیا درسته یا نه و در کل چجوری بدون سونوگرافی تشخیص بدیم بچه پسره یا دختره؟ چون من الان مسافرتم و نمیتونم برم سونوگرافی و میخوام سیسمونی بخرم لطفا جواب قاطع بدید که فرزندم چیه. هیچ حالت تهوعی نداشتم و ندارم فقط دو سه هفته ست که کمر درد دارم و زیر دلم درد میکنه مخصوصا پهلوی سمت چپم درد میکنه.

پاسخ کارشناس:

لیلا پژواک (کارشناس مامایی):

احتمال تعیین جنسیت در 12 هفته کمتر از 50 درصد می باشد و برای تعیین جنسیت راهی به جز سونوگرافی نیست و از روی ظاهر قابل تشخیص نیست.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «آزمایشات و مراقبت ها» واقع در بخش «بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان