دانشنامه فرزند

راهکارهایی برای تربیت و افزایش هوش نوزاد

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

سلام وقت به خیر، برای تربیت نوزاد و تقویت هوش و عملکرد بهینه ذهن و بدن نوزاد چه راهکارها و منابعی رو معرفی میکنید؟

پاسخ کارشناس:

لیلا عمادپور (کارشناس ارشد روانشناسی تربیتی):

تربیت عملا تا 2 سالگی معنایی ندارد، به نیازهای روانی طبیعی او آگاه باشید. - نیاز به در آغوش بودن، صحبت کردن با او و دادن فرصت برای پاسخگویی، بازی کردن و ... نیاز به تماس جسمی و در آغوش شما بودن را حداقل تا سن یک سال و نیم بدون معطلی برآورده کنید. - اگر این نیاز را در این سن کاملا تامین کنید جدایی با اطمینان تری بعد از 2 سالگی از شما و هوش اجتماعی رشد یافته تری خواهد داشت. - اسباب بازی های مناسب با بافت ها و ابعاد مختلف که مهارت های دست ورزی او را تقویت کند تهیه کنید. - با صحبت کردن درباره کارهای روزمره ای که انجام می دهید و اجازه دست ورزی دادن به او، حواس پنجگانه او را تقویت کنید. - کتاب "کودک شما" از انتشارات ارجمند برای پرورش همه جانبه فرزندتان منبع قوی ای است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «رشد» واقع در بخش «نوزاد» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
امتیاز کسب شده این مطلب توسط رای 1 کاربر 5 از 5 می‌باشد.
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ تولد کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...