دانشنامه فرزند

علت اختلال در نتیجه کیت تخمک گذاری در زمان تخمک گذاری چیست؟

دانشنامه فرزند: سوالی که در ادامه مطالعه می‌فرمایید توسط یکی از مخاطبان ارسال شده است. شما نیز می‌توانید با ارسال سوالات خود به سامانه مشاوره دکترهمراه با کارشناسان سامانه مشورت کنید. کارشناسان سامانه مشاوره دکترهمراه در کمترین زمان، پاسخگوی سوالات شما عزیزان هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر و ارسال سوال کافیت به صفحه «ارسال سوال» در سامانه مراجعه نمایید.

سوال مخاطب:

کاربر ناشناس:

این ماه از کیت تخمک گذاری استفاده کردم. روزهای اول چک که هیچ خطی در پایین ظاهر نمی شد، روزهای بعد به مرور پررنگ تر شد اما باز هم از نوار تست پررنگ تر نشد و باز الان کمرنگ تر از روزهای قبل شده. در طی چند روزی که تست کردم هیچ وقت از نوار تست پررنگ تر نشد. میشه بگید احتمال داره که تخمک گذاری نداشته باشم؟ تنبلی تخمدان نمی دانم دارم یا نه. قاعدگی منظم ندارم. 29 فروردین تا 96.2.5. طول دوره هم 5 روز طول دوره چون منظم نیست، نمی دونم. تا قبل از این 2 ماه همیشه زودتر قاعدگی بود. اما در این دوماه 28 اسفند و 29 فروردین. سونوگرافی ننوشت دکتر برام.فقط آزمایش هایی بود که ارسال کردم واستون.

پاسخ کارشناس:

مینا فرخی (کارشناس ارشد مامایی):

دو علت وجود دارد، کیت معتبر نبوده، تخمک گذاریتان دچار اختلال است که باتوجه به نامنظم بودن پریودها این علت محتمل تر است. این ماه به جای استفاده از کیت از سونوگرافی واژینال برای بررسی رشد فولیکول و وضعیت تخمک گذاری انجام دهید. روز دوازدهم و یا سیزدهم سیکل زمان مناسبی است.

مطلبی که مطالعه نمودید، پیرامون موضوع «افزایش احتمال بارداری» واقع در بخش «پیش از بارداری» می‌باشد. در ادامه مطالعه تعدادی از مطالب مشابه از لحاظ محتوا و موضوع را به شما پیشنهاد می‌کنیم.

همچنین شما می توانید با عضویت در کانال تلگرام دانشنامه فرزند هر روز مطالب مفید و معتبر ما را دنبال نمایید.

هشدار جدی: پاسخ‌های ارسالی توسط کارشناسان، تنها جنبه اطلاع‌رسانی و آموزشی داشته و توصیه پزشکی تخصصی تلقی نمی‌شوند و نباید آنها را جایگزین مراجعه به پزشک جهت تشخیص و درمان دانست. اگر شما هر گونه نگرانی در مورد سلامتی خود و یا فرزندتان دارید، بهتر این است مستقیما با یک پزشک حرفه‌ای و یا یک متخصص بهداشت و درمان مشورت کنید. در عموم موارد، تشخیص صحیح پزشکی تنها توسط معاینه حضوری و دقیق و انجام آزمایش‌های مورد نیاز امکان‌پذیر است.

ارزیابی و توصیه
اولین ارزیابی را شما انجام دهید!
لطفا پس از وارد نمودن تاریخ اولین روز از آخرین قاعدگی، کلید محاسبه را بفشارید:

مطالب پیشنهادی

مطالب مجله ونوس

سایر مطالب مرتبط

پاسخ کارشناسان

در حال بارگذاری ...